ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4126218
*
nr 412 6218
Spegel
förgylld, sekelskifte, 53x74
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 20:58:34
1
500 kr
14/5 13:55:08
2
600 kr
14/5 22:43:42
3
800 kr
15/5 15:45:34
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sekelskifte spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:57
*
Spegel
nr 412 6218
Spegel
förgylld, sekelskifte, 53x74
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/5 20:58:34 | 1 | 500 kr |
| 14/5 13:55:08 | 2 | 600 kr |
| 14/5 22:43:42 | 3 | 800 kr |
| 15/5 15:45:34 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sekelskifte spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:57



